Hasíthatnak idén a magyar blue chipek

A korábban vártnál is jobban teljesíthetnek idén egyes magyar blue chipek. A Budapesti Értéktőzsdén forgó négy nagy papír közül háromnak is felfelé módosítottuk a célárát. A Richter részvényei 2025-ben akár 40 százalékos, az OTP és a Magyar Telekom 20 százalékos, a MOL 9 százalékos hozamot is biztosíthatnak.

picture

Richter: alulértékelt a régióban

A Richter Gedeon részvényei 2025-ben akár 30-40 százalékos hozamot biztosíthatnak, miután a célárat 14 050 forintra emeltük, és bruttó 533 forintos osztalékot várunk. A vállalat jelenlegi árazása kedvező, mivel a 2025-ös előrejelzések alapján a P/E ráta 6,8-szoros, ami jelentős diszkontot jelent a régiós versenytársakhoz képest. A Richter jelentős likvid eszközállományt és piacképes befektetéseket halmozott fel, például a Formycon-részesedést, ami növeli az értéket.

A Vraylar értékesítése továbbra is a cég legfontosabb bevételi forrása, bár az amerikai Medicare árazási reformjai hosszú távon hatással lehetnek rá. A vállalat várhatóan 2024-ben 242 milliárd forintos nyereséget ér el, ami 52 százalékos növekedést jelent, míg 2025-re 280 milliárd forint profitot prognosztizálunk. Az eredményeket tovább erősíthetik az AbbVie-vel kötött stratégiai partnerség és a Vraylarhoz hasonló ABBV-932 kísérleti fázisban lévő gyógyszer fejlesztésének előrehaladása. A különböző üzletágak értékelése vegyes: míg az ideggyógyászati (CNS) szegmens értéke csökkent modellünk szerint a Vraylart érintő kedvezőtlen hírek miatt, a nőgyógyászati, biotechnológiai és generikus üzletágak értéke emelkedett.

Az osztalékpolitika stabil maradhat, a kifizetési ráta 40 százalékos szinten tartható, és a következő években növekvő osztalék várható. A Richter részvényei alulértékeltek a régiós blue chipek között, és az orosz-ukrán háború lecsengése további pozitív hatással lehet az árfolyamra. A várható kutatás-fejlesztési költségek – különösen a CNS területen – jelentősek maradnak, ami befolyásolhatja a jövőbeli profitabilitást. Elemzésünk szerint a Richter részvényei a jelenlegi szintekről felértékelődhetnek, és a vállalat továbbra is az egyik legmagasabb hozampotenciállal bír a régiós bluechipek között. A Richter február 28-án fog jelenteni.

OTP Bank: érdemes figyelni Közép-Ázsiára

Az OTP Bank részvényeinek célárát 28 245 forintra emeltük, ami kevesebb mint 20 százalékos hozampotenciált jelent, beleértve a várható kb. 960 forintos osztalékot is. A jövőbeli növekedési kilátásokra alapozva a nettó kamatbevétel és a nettó díjbevétel várhatóan felülmúlják az előzetes várakozásokat, de a korlátozott felértékelődési potenciál miatt az ajánlást vételről felhalmozásra módosítottuk, ami azt sugallja, hogy a potenciális korrekciókat érdemes lehet vételi lehetőségként felfogni a közeljövőben.

A geopolitikai helyzet, különösen az orosz-ukrán háború deeszkalációja vagy a béketárgyalások pozitívan hathatnak a részvényekre, de a piac ezt már részben beárazhatta. Az OTP részvényei már nem forognak nagy diszkonttal a regionális versenytársakhoz képest, előretekintő P/E rátája 6,5-szeres, így a jövőben megnőhet a volatilitás a részvényben. A bank várhatóan a 2024-es profit 25 százalékát osztalékként fizeti ki, ami közel 4 százalékos osztalékhozamot biztosít a jelenlegi árfolyamszinten. A továbbra is visszafogottabb kifizetési ráta mellett az szólhat, hogy a bank akvizíciós stratégiája elképzelhetővé teszi az Ukrajnában vagy Közép-Ázsiában való terjeszkedést. Utóbbi piacra különösen érdemes lehet figyelni, mivel az OTP két évvel ezelőtt belépett Üzbegisztánba. A negyedik negyedéves eredményekre 247 milliárd forintos nettó nyereséget várunk, ami 17 százalékos éves növekedést jelent.

A negyedévre az eszköznövekedés és a nettó díjbevétel kedvező hatást gyakorolhattak, ugyanakkor a hozamgörbe emelkedése, illetve az orosz kötvényportfólióhoz kapcsolódó további várható leírás ronthatják a nettó eredményt. A 2025-ös és 2026-os nettó nyereségvárakozásunk 3, illetve 5 százalékkal meghaladják az elemzői konszenzust, főként a kedvező kamatmarzsok és az erős kereslet miatt. Emiatt a következő hetekben látunk még teret további elemzői felminősítésekre. Az OTP március 7-én fog jelenteni.

Magyar Telekom: javulhat az eredményesség

A Magyar Telekom esetében is frissítettük előrejelzéseinket a február 25-i jelentést megelőzően. Az 12 havi célárunkat 1,556 forintban határoztuk meg, amely 11 százalékos felértékelődési potenciált jelent, míg az idei évre várható osztalék figyelembevételével a teljes hozam 20 százalékra emelkedik. Azonban a korlátozott felértékelődési potenciál miatt a korábbi vételi ajánlásunkat felhalmozásra módosítottuk. Jelenleg a Magyar Telekom 2025-ös előrejelzéseink alapján 7-szeres P/E és 3,9-szeres EV/EBITDA szorzón forog.

A legnagyobb kockázatot jelenleg a hónap végén lejáró osztalékpolitika megújításában látjuk. Az alacsony adósságszint és a növekvő készpénzállomány miatt azonban a részvényeseknek kedvező kimenetelre számítunk. 2024 év végére a bevételek 14,3 százalékos éves növekedése várható, amit az egy felhasználóra jutó bevétel (ARPU) és az előfizetői bázis (RGU) növekedése, valamint az eszközértékesítések és az erősebb rendszerintegrációs/IT bevételek növekedése is támogathat. Az EBITDAaL 30 százalékos növekedésével a riportált nettó profit várhatóan 156 milliárd forintra emelkedik. Az OPEX növekedése 6,2 százalékra becsülhető, amit a közműadó idei eltörlésének hatása mérsékelhetett. Az elmúlt év eredménye után 120 forintos részvénykenkénti osztalékot prognosztizálunk a részvények után.

Az idei évre további bevételnövekedésre számítunk. Költségoldalon várhatóan jelentős megtakarítást fog elérni a cég, ugyanis idén januártól kivezették a távközlési pótadót, ami becsléseink szerint 36 milliárd forint körüli költségcsökkenést eredményezhet. Ebből kifolyólag az eredményesség javulására számítunk, és további 17 százalékos egy részvényre jutó eredmény növekedésre. Várakozásaink alapján a 2025-ös eredmények után a Magyar Telekom akár 140 forintos egy részvényre jutó részvényesi kifizetést is eszközölhet, amely a jelenlegi árfolyamszintek mellett 10 százalék körüli osztalékhozamot biztosíthat a befektetők részére. A Magyar Telekom február 25-én fog jelenteni.

MOL: nem egyértelmű egy béke hatása

A MOL 2025 végi osztalék nélküli célárunk 2950 forint továbbra is, ami 9 százalékos hozampotenciált jelent az osztalékot is beleértve. Négy erősen zűrzavaros év után 2024 a normalizáció éve volt az olajiparban, az olajár és a finomítói marginok visszatértek a Covid előtti szintekre az év végére, habár a gáz ár továbbra is extrém magas és a MOL által vásárolt orosz olajon továbbra is jelentős a diszkont. Összességében 3100 millió dolláros EBITDA-t érhetett el a cég 2024-ben, ami valamivel magasabb, mint a 2024 év eleji piaci várakozás és a 2800 millió dolláros menedzsment által közölt várakozás. A negyedik negyedéves EBITDA-ra a piaci várakozás 700 millió dollár, alacsonyabb, mint az előző negyedévekben részben szezonalitások miatt, részben pedig a normalizálódott finomítói marginok és olajár miatt. A mi várakozásunk valamivel alacsonyabb 680 millió dollár. A normalizálódott külső környezet miatt 2025-re valamivel alacsonyabb, 2800 millió dolláros EBITDA-t várunk.

2024 hasonló év volt mint a 2023-as EBITDA és cash flow alapján, mivel az alacsonyabb olaj árat és finomító margint ellensúlyozta a kevesebb extraprofit adó. Előretekintően kicsivel kevesebb a bizonytalanság, mint 2024 elején, habár még mindig jelentős. Véleményünk szerint így 250-300 HUF-os tartományban alakulhat az osztalék. Ez hasonló – 8-10 százalék körüli – osztalékhozamot nyújthat, mint a régiós versenytársak. Mindent összevetve 275 körül körül lehet az osztalék, ami áll egy 160-170 forintos alap osztalékból, a maradékot rendkívüli osztalék formájában oszthatják ki.

Jelenleg a MOL valamivel alacsonyabb, 5.4-es P/E rátán forog, mint a régiós versenytársa, az OMV, amely 6.6-as rátán forog. Egy esetleges orosz-ukrán béke hatása a MOL-ra nem egyértelmű, leginkább a konkrét feltételeken múlik. A MOL jelenleg profitál azon, hogy diszkont áron veszi az orosz olajat, valamint hogy újra az egekbe szöktek a gázárak Európában, habár ez minimálisan van beárazva a cégbe. Ha egy olyan békemegállapodás születik, amely után ezen körülmények fennmaradnak, az előnyös lehet a MOL számára. Ha nem, az viszont jelentős mértékben csökkentheti a MOL profitabilitását.

A MOL a negyedik negyedéves jelentését február 21-én teszi közé, az osztalék mértékéről pedig a szokásos éves közgyűlésén dönthet április 24-én, a fizetés valamikor nyáron történhet.

Szeretnék többet megtudni

Amennyiben szeretne többet megtudni a Concorde Csoportról és a szolgáltatásainkról, az alábbi mezők kitöltésével gyorsan és egyszerűen léphet kapcsolatba munkatársainkkal!

    Jelen blogbejegyzés a szerző magánvéleményét tükrözi, amely nem feltétlenül egyezik a Concorde Csoport hivatalos álláspontjával.


    Ajánló

    picture

    Mikor vegyek eurót síeléshez vagy nyaraláshoz?

    Olvasási idő: < 1 p
    A rövid válaszom, hogy most. De természetesen van egy hosszabb válaszom is.
    picture

    2025: Merre tart a BUX?

    Olvasási idő: 3 p
    A külföldi befektetők az elmúlt öt évben inkább kerülték a magyar részvénypiacot, így visszatérésük komoly potenciált jelentene az egyébként rendkívül olcsó részvényeknek.
    picture

    2025: mi várható a régiónkban?

    Olvasási idő: 4 p
    A kép vegyes, de a kissé javuló GDP-növekedés, az inflációcsökkenés lassulása és a költségvetési kiigazítás nehézségei minden főbb régiós országban jellemzőek.